Lato przynosi radość z bogactwa świeżych owoców, warzy i przypraw, najczęściej o niepowtarzalnym smaku i aromacie. „Smaki lata” to impreza, która miała na celu podniesienie świadomości mieszkańców obszaru LGD PROWENT o zasobach, jakie oferuje region.  Impreza stworzyła warunki do prezentacji rękodzieła ludowego wytwarzanego przez regionalnych twórców oraz ukazała produkty z przy domowych ogródków w nowym wydaniu. Wspaniałości serwowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich dopieszczały podniebienie niejednego smakosza. Na stołach królowały potrawy, w których kryły się letnie owoce, warzywa i duże serce borowskich kucharek. Całość imprezy okraszona została występami. Na scenie zaprezentował się Zespół Śpiewaczy w repertuarze lekkiej biesiadnej muzyki. Dla wytrwałych, chcących zrzucić kilogramy po zjedzonych pysznościach czekała zabawa taneczna z zespołem.