Sytuacja powodziowa bez zmian z tendencją do normalizacji. Napływ wód z miejscowości zalanych powiatu mieleckiego, szczególnie gminy Wadowice Górne, ciekiem Brnik, powoduje przyrosty wód w jego ujściu tzn. w Glinach Małych. Liczne podtopienia mieszkańców Glin Małych i Glin Wielkich w dalszym ciągu zagrożenie dla oczyszczalni ścieków w Sadkowej Górze.
Powolny spadek poziomu wód na rzece Wiśle, powoduje spowolnienie ujścia wód na rzece Wisłoce. Konsekwencją tego stanu jest minimalny spadek jej dopływu rzeki Stary Breń.
W dalszym ciągu istotnym elementem stanu wód w gminie jest ciek Brnik, a ściślej jego ujście na śluzie wałowej  Starego Brnia  w Glinach Małych. Śluza wałowa na godzinę 2.00 w dalszym ciągu zamknięta. Napływ wód powodziowych z wyżej położonych regionów powiatu, wymusza konieczność pompowanie mechanicznego wody.