Czternaście jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu mieleckiego otrzymało promesy na dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach programu koordynowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mały Strażak”.
Umowy na dofinansowanie zostały podpisane 3 sierpnia w komendzie powiatowej PSP w Mielcu. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej i członek parlamentarnego zespołu strażaków Fryderyk Kapinos, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Bogusław Kida, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu mł. bryg. Łukasz Kapinos oraz przedstawiciele jednostek OSP.

OSP Borowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 000 zł, co w połączeniu z dodatkowym wsparciem z budżetu Gminy Borowa w kwocie 1 930 zł pozwoli w znaczący sposób zwiększyć potencjał bojowy jednostki.

Celem programu zwanego „Mały Strażak” jest doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych celem zwiększenia potencjału technicznego.