25 lipca 2021 r. na rynku w Borowej odbyła się przedostatnia  z imprez w ramach Miesiąca Kultury Borowskiej, która była skierowana do dzieci.

Przygotowano wiele atrakcji, w szczególności dzieci mogły  pozjeżdżać i poskakać na „dmuchańcach”, a także skorzystać z malowania twarzy. Dla najmłodszych uczestników imprezy była przygotowana strefa malucha. Podczas trwania imprezy czynne  były stoiska OSP Borowa, UG Borowa, Punkt Informacyjny #SzczepimySię oraz Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Dzieci mogły poczuć się choć przez chwilę jak strażak, policjant a nawet osoba transportowana radiowozem. Mogły także zobaczyć wozy policji i straży od wewnątrz oraz z pomocą strażaków użyć węży wodnych.

Imprezę uświetnili swoimi występami laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Kolorowe Nutki, którzy po wręczeniu nagród wykonali zwycięskie utwory.

Nie zabrakło stoisk gastronomicznych z napojami, lodami czy watą cukrową.

Na koniec imprezy odbyła się Piana Party połączona z pokazem laserów.