15 sierpnia 2021 r. odbył się XXIII Gminny Przegląd Wieńca Dożynkowego w Surowej, którego organizatorami byli: Wójt Gminy Borowa, Rada Gminy Borowa, Sołtys i Rada Sołecka z Surowej, Gminny Ośrodek Kultury w Borowej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Surowej, natomiast sponsorem imprezy była firma ATUS GROUP.
Na wspólne świętowanie tegorocznych zbiorów przybyli: Posłowie na Sejm RPKrystyna SkowrońskaFryderyk Kapinos, Starosta Powiatu MieleckiegoStanisław Lonczak, Radni Powiatu Mieleckiego: Antoni Skawiński, Zbigniew Tymuła, Kacper Głaz i Bogusław PeretRegionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w RzeszowieWojciech Wdowik, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Tarnowski, Komendant Powiatowy Policji w MielcuJacek Juwa, Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu - Waldemar Barnaś, Prezes Zarządu ATUS GROUP - Michał Barnaś, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu - Joanna Juszczyńska, Przewodniczący Rady Gminy BorowaMieczysław Wiącek, Sekretarz Gminy BorowaRobert Myjak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w BorowejAgnieszka Adamczyk, a także, radni oraz sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek, pracownicy Urzędu Gminy Borowa, Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele lokalnych mediów i mieszkańcy gminy Borowa.

Sołtys wsi Surowa - Stanisław Miłoś rozpoczął tegoroczny Przegląd Wieńca Dożynkowego krótką przemową a następnie rozpoczęła się część obrzędowa, która zakończyła się przekazaniem chleba Wójtowi Gminy Borowa - Stanisławowi Mieszkowskiemu.

Po oficjalnych wystąpieniach, kolejną częścią uroczystości były prezentacje wieńców dożynkowych,  podczas których nie zabrakło tradycyjnych przyśpiewek i wierszy. Ceremoniał dożynkowy, zakończyła część artystyczna w wykonaniu Kapeli Ludowej „Borowiacy” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borowej.

Imprezę zakończył recital w wersji akustycznej Patrycji Sztuki przy akompaniamencie Michała Borowca.

W trakcie całego Przeglądu jedną z głównych atrakcji była strefa zabaw przeznaczona dla najmłodszych, które to mogły za darmo dzięki firmie ATUS przenieść się do świata Disney World. W mini Disney World można było pozjeżdżać na dmuchanej zjeżdżalni, poskakać na eurobungee, stoczyć walkę z przeciwnikiem, pobawić się w basenie z kulkami, zrobić sobie tatuaż jak i również pomalować twarz specjalnymi farbami. Animatorki przez całą imprezę prowadziły różne gry i zabawy z nagrodami przeznaczonymi dla najmłodszych.